Ücretsiz
hd film indir

Yüzüklerin Efendisi Serisi indir

Yüzüklerin Efendisi Kralın Dönüşü indir
Kısa Versiyon
Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü
TLOTR: The Return of the King

Yüzüklerin Efendisi Kralın Dönüşü, 4K Bluray versiyonu ve Theatrical Cut diye geçen kısa versiyonu...
2003 Türkçe Dublaj
indir
Yüzüklerin Efendisi 3 indir
Uzun Versiyon
Yüzüklerin Efendisi 3 Extended
The Lord of the Rings 3

Efsane seri Yüzüklerin Efendisi 3 indir Türkçe dublaj tek parça ile veda ediyor. Gelmiş geçmiş en...
2003 Türkçe dublaj
indir
Yüzüklerin Efendisi İki Kule indir
Kısa Versiyon
Yüzüklerin Efendisi: İki Kule
TLOTR: The Two Towers

Yüzüklerin Efendisi İki Kule indir. Serinin ikinci filminde Yüzük Kardeşliği bozulduktan sonrası...
2002 Türkçe Dublaj
indir
Yüzüklerin Efendisi 2 indir
Uzun Versiyon
Yüzüklerin Efendisi 2 Extended
The Lord of the Rings 2

Yüzüklerin Efendisi 2 Bluray indir. Efsanevi seri ilkez 4K 2160p Hdr olarak Türkçe dublaj seçeneği...
2002 Türkçe dublaj
indir
Yüzüklerin Efendisi Yüzük Kardeşliği indir
Kısa Versiyon
Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği
TLOTR: The Fellowship of the Ring

Yüzüklerin Efendisi Yüzük Kardeşliği 4k indir, Seneler sonra 4K Bluray sürümü ile tekrar yayınlanan...
2001 Türkçe Dublaj
indir
Yüzüklerin Efendisi 1 indir
Uzun Versiyon
Yüzüklerin Efendisi 1 Extended
The Lord of the Rings 1

Gelmiş geçmiş en iyi film serilerinden bir tanesinin ilk filmi olan Yüzüklerin Efendisi 1 4k indir...
2001 Türkçe dublaj
indir

The Lord of the Rings Boxset indir

Yüzüklerin Efendisi 4K Bluray hiç şüphe yok ki sinema dünyanın en bilinen film serilerinden biri. Çoğu insanın artık Lord Of The Rings kelimelerinin baş harfleriyle, yani LOTR olarak tanımladığı bu tarihe adını yazdırmış eser edebiyat dünyasının ise 150 milyonun üstündeki satış rakamıyla tüm zamanların en çok satan ikinci romanıdır. Filmin ya da kitabın konusu hakkında herkesin az çok bir fikri olduğunu düşündüğümüz için burada bazı bilinmeyen, farklı ve tam anlaşılmamış bilgilere yer verelim.

Yüzüklerin Efendisinin eski tarihi biraz ilginçtir. Kitap, aslen ünlü İngiliz filolojist ve Oxford Üniversitesi profesörü J. R. R. Tolkien tarafından 1937'de yazılan ve çocuklara yönelik olan Hobbit kitabının devamı olarak tasarlanmış. Fakat proje öyle bir hal almıştır ki, düşünün; kendine özgü farklı halk türleri, büyücüleri yaratacak mitolojik bilgi, en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş bir kıtayı yaratacak jeolojik bilgi ve bu farklara özgü yaşamsal alanları yaratacak mimari bilgi... Ve bütün bunları zihninde  yaratan kişi ise sadece filolojist bir profesör...

Tolkien'ın kitabı yazma süreci, 1937 ve 1949 yıllarına, yani II Dünya Savaşı sürecine denk gelir. Kitap tamamlandığında, Tolkien eserini Silmarillion ile birlikte iki ciltlik bir seri oluşturmayı amaçlıyordu fakat yayıncı kuruluş ekonomik nedenlerden dolayı bu fikri reddetti. Sonuç olarak eser, Yüzük Kardeşliği, İki Kule ve Kralın Dönüşü isimleriyle 1954-1955 yılları arasında 3 ciltlik bir seri olarak yayınlandı. Yüzüklerin Efendisi başlı başına dünyaca ünlü bir eser olsa da aslında Tolkien'in 1917'den beri kendisinin "mythopoeia" olarak tanımladığı bir süreç içerisinde üstünde çalıştığı büyük bir destanın yalnızca son halkasıydı. Fakat dönemin şartları, özellikle I Dünya savaşının Tolkein üzerinde yarattığı etkiler, büyük ustanın Yüzüklerin Efendisi Bluray Boxset hikayesine odaklanmasında etkili oldu. Eserin öncesi, sonrası, karakterleri vs hakkında da yazılmış çeşitli kitaplarda  bulunmaktadır. 

Tolkien'in çalışmalarının o kadar büyük bir etki yaratmıştır ki; "Tolkienian" ve "Tolkienesque" sözcükleri Oxford İngilizce Sözlüğü'ne girmiştir. Tolkien'in toplamda 9.250 sayfa tutan orijinal el yazmaları günümüzde hala Marquette Üniversitesi'ndeki J. R. R. Tolkien Koleksiyonu'nda sergilenmektedir.

Gelelim Üçlemenin diğer ayrıntılarına. Kitabı uyarlamak Peter Jackson için pek çok açıdan sancılı bir süreçti. İlk önce Miramax ile ikişer saatlik iki film için anlaşan Peter Jackson daha sonra çıkan anlaşmazlıklar yüzünden New Line Cinema ile anlaştı. Bu, o kadar isabetli bir anlaşma olmuştu ki yeni proje 3'er saatlik 3 film içindi. Bu da kitabı okuyan-okumayan herkes için son derece sevindirici bir haberdi. Zira herkes bilir ki 300-500 sayfalık bir kitabı bile 1.5 saatlik bir filme uyarlamak, filmin kitaptan kopuk olmasına sebep olurken, bu kadar detay dolu bir eser için filmin süresini ve bölüm sayısını arttırmak konuya mümkün olduğu kadar bağlı kalmak demekti. Nitekim öyle de oldu, filmde kitaptakinden farklı, kitapta olan veya olmayan sadece 1-2 sahne vardı.

Yüzüklerin Efendisi serisi indir. Bu seri için beklentiler çok yüksekti. 1990'ların sonunda Matrix henüz tanıtım aşamasındayken "tüm dünyayı çılgına çevirecek, daha önce hiç uygulanamamış efektler uygulanacak" denmişti. Ve bu gerçekten de böyle oldu ve Yüzüklerin Efendisi için hayal gücümüzü sınırlayamaz duruma geldik. Fakat Peter Jackson, bu ölçekte bir filmin neler gerektirdiğini biliyordu ve dönemin en iyi tasarımcılarından, makyaj uzmanlarından, dijital efekt sanatçılarından vs oluşan olağanüstü bir kadro yaratarak Weta Digital ve Weta Workshop isimli şirketleri kurdu. Şirket ve çalışanları işlerini o kadar hassas, o kadar özverili ve o kadar şah yaptılar ki, sadece Minas-Tirith Kuşatması bölümünün efektleri bile ancak 3 aylık zorlu çalışmayla bitirilebildi. Oyuncusundan ışıkçısına, seslendirmeden catering'e kadar herkese saygı duymamızı gerektiren bu Baş Yapıtı bize sunan Peter Jackson'a teşekkür ederiz, ama özellikle O'na saygımız sonsuz olacaktır:

Kategoriler: Boxset Film indir
Yorumlar 0 NFO (Teknik Özellikler)
Tavsiye Seriler:
Hobbit Serisi indir 4K Extended
Hobbit Serisi
The Hobbit Boxset

İlk filmi 2012 senesinde karşımıza çıkan Hobbit serisi daha sonra 2013 yılında ikinci filmi ve 2014 yılında son...
2012-2014 Türkçe dublaj
indir
3 film
Harry Potter Serisi indir
Harry Potter Serisi
Harry Potter Boxset

J.K Rowling tarafından kaleme alınan ve Fantastik Edebiyat türünün en başarılı örneklerinden biri olan romandan...
2001-2011 Türkçe dublaj
indir
8 film