Ücretsiz
hd film indir

Baba Serisi indir

Baba 3 indir
Baba 3
The Godfather: Part III

Baba 3 Türkçe dublaj indir. İlk iki filmden seneler sonra gelen üçüncü ve son film olan The Godfaher Part III...
1990 Türkçe dublaj
indir
7.6
Baba 2 indir
Baba 2
The Godfather: Part II

Baba 2 indir. İlk filmden tam iki sene sonra gelen devam filmi The Godfather Part II Türkçe dublaj 1080p ve 4K...
1974 Türkçe dublaj
indir
9.0
Baba 1 indir
Baba
The Godfather

Baba 1, 1940 ve 1950'li yılların Amerika'sında kendilerine büyük bir imparatorluk kuran İtalyan Mafya ailesinin...
1972 Türkçe dublaj
indir
9.2

The Godfather Boxset indir

Bütün otoriteler tarafından gelmiş geçmiş en iyi film serisi olarak gösterilen Baba Serisi Türkçe dublaj 1080p ve 4K bluray indirmek isteyenler için sitemizdeki yerini alıyor. Mario Puzo adlı yazarın aynı isimli romanından beyazperdeye uyarlanan serinin üç filminde de yönetmenliği Francis Ford Coppola üstleniyor. 1972 senesinde The Godfather ile başlayan seri Amerika'da yaşayan İtalyan bir mafya ilesinin hayatını konu alıyor. İlk filmden iki sene sonra gelen The Godfather 2 filminde ise ailenin patronunun el değiştirmesi ve oğlanların tahta geçisi konu alınıyor. Uzun bir ara verdikten sonra 1990 senesinde vizyona giren The Godfather 3 filminde ise ailenin reisi olan Michael Corleone'nin tüm bu yasadışı işlerden kurtulma çabası işleniyor. Üç filmi ile seneler içinde popülaritesini kaybetmeyen Baba Serisi takvimler 2021 yılını gösterdiğinde ise üçüncü filmin restore edilmiş ve yeni bir kurguyla hazırlanmış hali olan "The Godfather Coda: The Death of Michael Corleone" filmi ile tekrar karşımıza çıkıyor.

Baba Serisi Hakkında Bilinmeyenler

- Serinin ilk filmi çekilmeden önce The Godfather serisine yönetmen olması düşünülen Sergio Leone'ye teklif götürülmüş fakat kendi mafya filmini yapmak isteyen Sergio Leone bu teklifi reddetmiştir. 

- Filmde üstlendiği başrol ile izleyenleri kendisine hayran bırakan Marlon Brando canlandırdığı Baba karakterinin bir buldog gibi görünmesini istediği için bu rolu ağzında bir ağızlık ile canlandırmıştır. 

- The Godfather filminin açılış sahnesinde Marlon Brando'nun kucağında bulunan ve sahneye ayrı bir hava katan kedi aslında filmin senaryosunda yoktur. Brando kediyi sokakta bulmuş ve çekimler sırasında kucağına almıştır. 

- Carlo Rizzi rolü için seçmelere katılan Sylvester Stallone bu rol için kabul edilmez. Bunun üzerine kendi filmini yazma kararını veren Stallone hazırladığı Rocky filmi ile bir başka efsaneyi bizlerle buluşturmuştur.

- Filmin yönetmeni Coppola tamamen tecrübesiz oyuncular ve Marlon Brando gibi usta bir ismi birleştirerek yaptığı filmin yayınlanmaması için İtalyan çetelerinin yoğun baskısına maruz kalmıştır.
Yorumlar 0 Görüntülenme 145